Farmasötik kullanım için kimyasal maddelerin özelliklerine ilişkin bilimsel ve teknik literatüre aşina olmak, özellikle QA / QC, üretim ve formülasyon geliştirmede çalışanlar için birincil öneme sahiptir. Bu makalede, benimsenen teknik kılavuzlar, ilgili farmakolojik genel monograflar ve bölümler ile bu konudaki düzenleyici görevler gözden geçirilmiştir.

Bir madde insan, hayvan, bitkisel (bitki) veya kimyasal kökenli olabilecek herhangi bir maddedir. Farmasötik amaçlar için amaçlanan maddeler, tıbbi ürünlerin üretimi için aktif bileşenler (ilaç maddeleri) veya eksipiyanlar (yardımcı maddeler) olarak kullanılır. Doğal kaynaklardan, kimyasal sentezden veya bir fermantasyon prosedüründen elde edilebilirler. Rekombinant proteinler ve genetik modifikasyonlara dayanan biyoteknolojik süreçlerden türetilen maddeler, biyoteknolojik maddelerdir.

Her ilaç üretim prosesi, üretim kalitesini ve verimliliğini en üst düzeye çıkarırken hasta sonuçlarını korumaktan memnun olması gereken benzersiz, özel gereksinimlere sahiptir. Avantor’da, yeni nesil atılım ilaçları ve biyoteknoloji ürünlerini oluşturmanıza yardımcı olmak için uygulamaya özel tutarlılığa sahip bir ürün portföyü sunuyoruz.