Poly Alüminyum Klorür, Al2Cl (OH) 5 formülüne sahip, düşük sıcaklıklarda bile, geniş bir pH aralığında düşük miktarda atık çamur ile yüksek verimli bir koagülanttır.

Pıhtılaşma süreci, arıtma sürecinde özel bir yere sahiptir. Alüminyum sülfat ve klorofil, türbiditeyi gidermek için su arıtmada kullanılan en yaygın primer koagülanlardır. Son yıllarda, pac olarak adlandırılan poli alüminyum klorür, iki eski alüminyum sülfat ve klorofil pıhtılaştırıcı yerine kullanılan bir madde olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Alüminyum klorür artık ABD, Kanada, Çin, İtalya, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerde en yaygın kullanılan su arıtma sistemlerinden biri haline gelmiştir. İran’da, birçok endüstri bu maddeyi eski pıhtılaştırıcıların yerine kullanmıştır.

Poli alüminyum klorür veya alüminyum hidrit klorür, monomeri çift çekirdekli bir alüminyum kompleks olan kompozit bir polimerik mineraldir. Poli alüminyum klorür, alüminyum hidroksit ve klorür reaksiyonundan elde edilir.

Poli alüminyum klorür hem katı hem de sıvı halde sağlanır. Katı alüminyum klorür bir toz veya kristaldir ve çeşitli derecelerde beyazdan sarımsı bir sarıya kadar bir renge sahiptir.

Accepta PAC, içme suyu, yüzme havuzu suyu, atık su arıtma, kanalizasyon ve endüstriyel atıkların arıtılması gibi çeşitli uygulamalar için kullanılır. Ayrıca kağıt hamuru ve kağıt işleme endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Eski pıhtılaşma maddelerinin performansı dengesizdir. Hangi kolloidal parçacık etrafında bir çift elektrik tabakası sıkıştırarak yapılır. Poli alüminyum klorür, kolloidal partikülün yüzeyinde adsorpsiyon ve partikül-polimer-partikül bağ köprülerinin oluşturulması yoluyla instabilite gösterir. Bu mekanizma, partikül dengesizliğini arttırır, bu da daha hızlı partikül büyümesine ve nihayetinde gelişmiş ayrışmaya neden olur.

 

Poly Alüminyum Klorür Kullanımları

 1. Polyvinyl chloride dahil olmak üzere birçok uygulama vardır
 2. Su arıtma
 3. Kimyasal tesislerin ve petrol ve petrokimya endüstrilerinin atıksu arıtma ve atıksu arıtımı
 4. Atık su tedavisi
 5. Atık ve atıksu arıtma
 6. Kağıt ve selüloz sektöründe kullanın
 7. Tekstil, deri ve deri sektöründe kullanmak

Poli Alüminyum Klorür Kullanmanın Avantajları:

 1. Farklı sıcaklık aralığı ve farklı alanlarda uyumludur.
 2. Bu geniş bir pH aralığında (5 ila 9) kullanılabilir ve işlemden sonra, oyunun pH ve oynanabilirliğini azaltır.
 3. Çamur hacmini önemli ölçüde azaltır ve çamur yoğunluğunu ve yoğunluğunu arttırır.
 4. Düşük sıcaklıklarda ve soğuk sularda bile 4.Extreme performansı
 5. Link korozyon, tıkanma olmaksızın daha kolay oynanabilirlik, daha kolay ve daha uzun ömürlü kullanım
 6. Düşük sıcaklıktaki sudaki performansı, düşük buharlaşma ve ağır organik madde ile kirlenme diğer akınlardan daha iyidir.
 7. Arıtılmış suda kalan alüminyum miktarında yaklaşık 0.05-0.05 mg / L’ye kadar önemli bir azalma.
 8. Diğer flokodların arıtma maliyetini% 80 ile% 80 arasında arttırır.

 

Poly Alüminyum Klorür:
      COA                                                                                            MSDS